طب سنتی خطری برای منافع کمپانی‌هایی داروسازی

رواج طب سنتی خطری برای منافع کمپانی‌هایی داروسازی است

دبیر شورای طب سنتی قزوین گفت: اگر طب سنتی رایج شود منافع عظیم کمپانی‌هایی داروسازی از بین می‌رود از این‌رو برای طب سنتی سمینار و همایشی گذاشته نمی‌شود.

به گزارش افکار ؛ علی اصغر آشوری امروز بیان کرد: طب سوزنی چین در برابر طب سنتی ما قطره‌ای در برابر دریاست و طب سوزنی چین فقط روی ۶۰۰ نقطه از بدن عملیات تحریک اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک را انجام می‌دهد.
وی ادامه داد: آنچه طب سوزنی انجام می‌دهد درمان قطعی نیست ولی طب سنتی با سابقه چندین هزار ساله درخشان درمانی و با ۳۰ هزار نسخه درمان گیاهی به جنگ بیماری‌ها می‌رود و بیماری‌ها را به صورت اساسی درمان می‌کند.
این محقق طب سنتی اضافه کرد: در طب سنتی تمامی داروها و وسایل درمانی مختص ایران است و در نتیجه هیچگونه نفعی برای کمپانی‌های داروسازی ندارد از ‌این‌رو در حبس است ولی طب سوزنی وسایل درمانی‌ و مصرفی ندارد از این‌رو استعمارگران دارویی دنیا آن قدر با طب سوزنی کار ندارند.
وی تصریح کرد: اگر طب سنتی رایج شود منافع عظیم کمپانی‌هایی داروسازی از بین می‌رود از همین‌رو برای طب سنتی با این اهمیت بالا، سمینار و همایشی نمی‌گذارند و اعتباری نیز برای طب سنتی قائل نمی‌شود و اطباء سنتی را نیز از دانشکده‌ها اخراج می‌کنند و به آن بها نمی‌دهند و اینجا مسئله مادیات به جای اصل علم مطرح است.
آشوری اعلام کرد: اگر طب سنتی برقرار شود و اشاعه یابد و تلفیقی بین طب سنتی و طب شیمیایی به وجود آید که طرحی را نیز در این راستا ارائه کردیم، ایجاد چندین هزار شغل را خواهیم داشت.
وی خاطر نشان کرد: یکی از شغل‌هایی که با توجه به طب سنتی به وجود می‌آید، گیاه جمع کن است برای نمونه سالانه هزاران تن گل بنفشه ما به علت اینکه در نسخ پزشکی تجویز نمی‌شود تا مردم مصرف کنند، خشک شده و از بین می‌رود و یا گونه گزنه که هزاران خاصیت درمانی دارد به دلیل عدم توجه مقدار زیادی هر ساله خشک شده و از بین‌ می‌رود.
دبیر شورای طب سنتی قزوین افزود: کشت گیاه دارویی، معجون‌سازی، مالش درمانی و غیره از جمله مشاغلی است که اگر وزارت بهداشت طرح تلفیق طب سنتی و طب شیمیایی را بپذیرد، ایجاد می‌شود.
وی یادآور شد: قزوین یکی از شهرهای پر استعداد برای کشت گیاهان دارویی است و ما می‌توانیم با کشت این گیاهان، صنعت عرق‌گیری و گرفتن عطر و اسانس از این گیاهان را داشته باشیم.